Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

10 HER DO LESA

Je to moderní a zdravý, chodit po lese, to vám řekne i Pokáč. :-) 

Ale jo, můžete tam strávit bezva půlden i bez mobilu nebo protažených obličejů. Hraní můžete nechat na dětské fantazii a vůbec jim do toho nemluvit. Tím bych začal. Když budou děti bezradné, asi jako na fotce níže, může se hodit některý z 10 tipů na hry a aktivity v lese. :-)

BOUŘKA
Hodí se na jakýkoliv výlet, je to vlastně soubor okamžitých úkolů, které děti musí splnit. Nemusíte do svého rejstříku zahrnovat úplně všechny. :-) 

SBÍRÁME, POZNÁVEJ
Celou cestou lesem potají sbírejte různé přírodniny. Až budete mít přestávku, všechny nasbírané poklady můžete doplnit i drobnostmi z batohu. Všechny předměty dejte sáčku nebo je přikryjte šátkem. Děti se je teď snaží rozeznat po hmatu.

Přírodniny: kamínky, oblázky, šišky, větvička, žaludy, bukvice, další lesní plody jehličí, listy, květy
Dary batohu: zátka, víčko z fixy, papírový kapesník, mince, baterie, části svačiny atd. 

  

KDO TU BUDE BYDLET?
Nenechte se mýlit, ale touto aktivitou nepohrdnou ani starší děti. Děti se rozdělí do skupin nebo na samostatné jednotky a každá parta si najde svůj strom. Tam si staví pomocí větviček a dalších přírodnin domky pro skřítky a víly. I když je to lákavé, používejte jen mech, který je vyrytý divočáky, zbytečně ho netrhejte. :-)

 

POZNÁŠ STROM?
Uprostřed lesa, nejlépe smíšeného, ale není podmínkou, zavažte nebo jinak zakryjte jednomu hráči oči a zatočte ho 2x kolem své osy. Teď ho zaveďte k libovolnému stromu a nechte ho, ať si strom osahá, obejme. Pak se vraťte zpátky a hráči sundejte z očí šátek / tričko. Najde hráč svůj strom?

Tip: Je to hodně těžká disciplína, tak při výběru stromu zkuste vybrat takový, který je něčím zvláštní.ODPADKOVÁ STEZKA
Jestli máte chvilku na přípravu, máte nutkání děti vzdělávat a ještě trénovat paměť, pak se vyblbnete u stezky s odpadky.

HOD NA CÍL
Asi není třeba více představovat. Ale můžete si zahrát i s podobnými pravidly, jako u minigolfu. Po cestě si vybírejte různé cíle a u každého máte 7 pokusů. Na kolikátý pokus cíl trefíte, tolik máte trestných bodů, maximálně 7 u každého cíle. Hráč s nejnižším součtem je vítěz.   
Cíle: šiška na strom, kamínky do čepice nebo vlastně kamkoliv, mince na čáru atd.

 

OBRAZ Z PŘÍRODNIN
Z větviček si poskládejte rám, nasbírejte různé přírodniny a vyskládejte si třeba krajinu, portrét neznámé osoby nebo zvířátka. Pochlubte se vlastními výtvory :-) 

SCHOVKA
Kde jinde si můžete zahrát hru na schovku líp, než v lese. Přečtěte si 5 tipů na hry na schovku.VĚTVIČKY
Posbírejte různé větvičky, můžou být klidně různé tloušťky a délky. Větvičky rozlámejte na půlky a dejte je dětem. Poskládají je zpátky? Za jak dlouho a kdo dřív? :-)

ŠIŠKY POD DUBEM? ŽALUDY POD SMRKEM?
Nasbírejte si v listnatém lese žaludy nebo bukvice a přineste si je do jehličnatého lesa. Tady plody poschovávejte. Ostatní je hledají, kdo jich najde nejvíc, vyhrává. Stejně tak můžete přinést šišky do listnatého lesa.  

Tak pěknou vycházku :-)

Vymýšlím společenské hry pro děti, které slouží jako zábava a šikovný prostředek k posílení vztahů. Jednoduchá řešení na "já se nudím" jsem nacpal do malých krabiček, protože je to ekologické, ekonomické a praktické. Tipy na hraní na hraní jsem mohl napsat díky všem, kteří si koupili některou z mých her pro děti. Děkuji. :-)

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz