Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
10 HER S KŘÍDOU, KTERÉ BUDOU DĚTI MILOVAT
26.05.2023 Venkovní hry
10 HER S KŘÍDOU, KTERÉ BUDOU DĚTI MILOVAT
Stačí balíček kříd a můžete si vytvořit celý svět. Kreslení křídami je aktivita, u které můžu slíbit jediné. Nebude se vám chtít domů. :-) číst celé
MYŠLENKOVÉ ZKRATKY - TEST PRO VÁS MYŠLENKOVÉ ZKRATKY - TEST PRO VÁS
Tři jednoduché úlohy, které zvládnou i děti. Jak nám pomáhá rychlé myšlení a jak naopak škodí? číst celé
15 SPOLEHLIVÝCH HER A AKTIVIT DO LESA 15 SPOLEHLIVÝCH HER A AKTIVIT DO LESA
Jestli se chystáte do lesa, dobře vám radím, pečlivě se připravte. :-) číst celé
Zobrazit všechny články
Novinky a akce jen pro vás

Vyplňte e-mail a dostávejte pravidelně tipy na hraní a exkluzivní nabídky.  

15 SPOLEHLIVÝCH HER A AKTIVIT DO LESA

Je to moderní a zdravý, chodit po lese, to vám řekne i Pokáč. :-) 

Ale jo, můžete tam strávit bezva půlden i bez mobilu nebo protažených obličejů. Hraní můžete nechat na dětské fantazii a vůbec jim do toho nemluvit. Tím bych začal. Když budou děti bezradné, asi jako na fotce níže, může se hodit některý z 10 tipů na hry a aktivity v lese. :-)

1. BOUŘKA
Hodí se na jakýkoliv výlet, je to vlastně soubor okamžitých úkolů, které děti musí splnit. Nemusíte do svého rejstříku zahrnovat úplně všechny. :-) 

2. SBÍRÁME, POZNÁVEJ
Celou cestou lesem potají sbírejte různé přírodniny. Až budete mít přestávku, všechny nasbírané poklady můžete doplnit i drobnostmi z batohu. Všechny předměty dejte sáčku nebo je přikryjte šátkem. Děti se je teď snaží rozeznat po hmatu.

Přírodniny: kamínky, oblázky, šišky, větvička, žaludy, bukvice, další lesní plody jehličí, listy, květy
Dary batohu: zátka, víčko z fixy, papírový kapesník, mince, baterie, části svačiny atd. 

  

3. KDO TU BUDE BYDLET?
Nenechte se mýlit, ale touto aktivitou nepohrdnou ani starší děti. Děti se rozdělí do skupin nebo na samostatné jednotky a každá parta si najde svůj strom. Tam si staví pomocí větviček a dalších přírodnin domky pro skřítky a víly. I když je to lákavé, používejte jen mech, který je vyrytý divočáky, zbytečně ho netrhejte. :-)

 

4. POZNÁŠ STROM?
Uprostřed lesa, nejlépe smíšeného, ale není podmínkou, zavažte nebo jinak zakryjte jednomu hráči oči a zatočte ho 2x kolem své osy. Teď ho zaveďte k libovolnému stromu a nechte ho, ať si strom osahá, obejme. Pak se vraťte zpátky a hráči sundejte z očí šátek / tričko. Najde hráč svůj strom?

Tip: Je to hodně těžká disciplína, tak při výběru stromu zkuste vybrat takový, který je něčím zvláštní.5. ODPADKOVÁ STEZKA
Jestli máte chvilku na přípravu, máte nutkání děti vzdělávat a ještě trénovat paměť, pak se vyblbnete u stezky s odpadky.

6. HOD NA CÍL
Asi není třeba více představovat. Ale můžete si zahrát i s podobnými pravidly, jako u minigolfu. Po cestě si vybírejte různé cíle a u každého máte 7 pokusů. Na kolikátý pokus cíl trefíte, tolik máte trestných bodů, maximálně 7 u každého cíle. Hráč s nejnižším součtem je vítěz.   
Cíle: šiška na strom, kamínky do čepice nebo vlastně kamkoliv, mince na čáru atd.

 

7. OBRAZ Z PŘÍRODNIN
Z větviček si poskládejte rám, nasbírejte různé přírodniny a vyskládejte si třeba krajinu, portrét neznámé osoby nebo zvířátka. Pochlubte se vlastními výtvory :-) 

8. SCHOVKA
Kde jinde si můžete zahrát hru na schovku líp, než v lese. Přečtěte si 5 tipů na hry na schovku.

VÝLET NAJISTO
Hurá ven - soubor her na výlety a procházky


9. VĚTVIČKY
Posbírejte různé větvičky, můžou být klidně různé tloušťky a délky. Větvičky rozlámejte na půlky a dejte je dětem. Poskládají je zpátky? Za jak dlouho a kdo dřív? :-)

10. ŠIŠKY POD DUBEM? ŽALUDY POD SMRKEM?
Nasbírejte si v listnatém lese žaludy nebo bukvice a přineste si je do jehličnatého lesa. Tady plody poschovávejte. Ostatní je hledají, kdo jich najde nejvíc, vyhrává. Stejně tak můžete přinést šišky do listnatého lesa.  


11. SLEDOVAČKA
Hlavní skupina (rodiče) jde pomalu po cestě a děti jdou lesem cca 20 metrů za nimi a celou dobu se snaží zůstat neviditelní. Zvolený náčelník z hlavní skupiny se jednou za čas ohlédne a pozorně zkoumá les. Koho uvidí, toho jméno zvolá a zapíše trestný bod. Kdo má nejméně trestných bodů, vyhrává.
Děti se schovávají v lese


12. KOLIK ZŮSTANE VE VZDUCHU
Nasbírejte si šišky, kaštany, žaludy nebo kamínky. Vyhazujte je postupně do vzduchu a pak je chytejte. Vyhrává, komu se podaří mít ve vzduchu najednou nejvíc šišek. Navíc se počítají jen ty, které hráč chytne.  
Můžete hrát i na zahradě třeba s tenisákama. 
Šišky v lese

13. STŮJ!
Při procházce lesem se prostě na chvíli zastavte a ani nedutejte. Můžete zavřít oči a jen poslouchejte. Co uslyšíte? Šumění lesa, ptáky, hmyz? Něco jiného? Nebo někoho? Kromě toho, že uslyšíte hlasy přírody je to taky skvělé uvolnění. 
Stáhněte is třeba aplikaci BirdNET na určení ptáků podle jejich zpěvu. Nebo aplikace Zpěv ptáků, kde najdete zpěv našich nejběžnějších ptáků i s povídáním o nich.
Les AI

14. MIKROSVĚT
Dá se zkombinovat les a mobil? V pohodě. Kdo uloví nejlepší fotku? Vezměte si na výlet mobily nebo foťáky a nikam nespěchejte. Celý návod na lov beze zbraní.  
Lov beze zbraní - fotíme mobilem v lese

15. HLEDEJ KEŠKY
Když už budete na cestě, můžete si zpestřit chození hledáním kešek. Děti milují hledání a výzvy a hledání pokladů tak může snadno vyvážit "kdy už tam budem". K hledání kešek potřebujete jen mobilní telefon a pár drobností. V keškách bývají drobné dárky, které si můžete vzít a je fajn, když tam místo nich dáte něco jiného. Podrobný návod na hledání kešek.   
Jak hledat kešky  

 
A videem taky skončíme. Proč vlastně chodit do lesa? 
      

Tak pěknou vycházku :-)

Vymýšlím společenské hry pro děti, které slouží jako zábava a šikovný prostředek k posílení vztahů. Jednoduchá řešení na "já se nudím" jsem nacpal do malých krabiček, protože je to ekologické, ekonomické a praktické. Tipy na hraní na hraní jsem mohl napsat díky všem, kteří si koupili některou z mých her pro děti. Děkuji. :-)

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz