Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 291 Kč a máte dopravu ZDARMA

17 her (nejen) do auta

Vytoužený výlet krachuje už během cesty? Křik, řev, pláč a zoufalý řidič? Když nejde vystoupit, převezměte velení. Hry vás dostanou v pořádku do cíle. :-)

Ještě jsem pro vás hry připravil přehledně ke stažení. Můžete si vytisknout a schovat do přihrádky v autě. Nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit. :-)

Abeceda
Hledejte z okýnka předměty podle pořadí v abecedě. Rozhlédněte se, vidíte něco, co začíná na A? Potom na B, C, D… Děti si při hře rozšíří postřeh, slovní zásobu i procvičí abecedu.

Nebo si vyberte kategorii (jídlo, ptáci, města, jména…) a jeďte také podle abecedy, střídejte se. Nebo si vyberte písmenko a celou kategorii vyčerpejte (zvířata – dudek, dlask, drozd, daněk…).

Jak zabavit děti v autě

Špion
Vyberte si jednoho hráče, špióna. Ten si vybere jakoukoliv věc v autě nebo venku a řekne „Dávejte si pozor na objekt začínající na písmeno ...“ Všichni ostatní na přeskáčku hádají, na co si mají dávat pozor. Kdo uhádne, je špionem v dalším kole. Pokud hráči nemohou věc dlouho uhádnout, špion může upřesňovat nebo se hráči mohou doptávat otázkami na ano/ne. Kromě písmenek může špión říkat i vlastnosti nebo barvy.

Barvy aut
Jako první vybírá nejmladší, každý hráč si vybere jednu barvu auta. Za každé auto své barvy, které za jízdy uvidí, si hráči připíší bod. Kdo má první deset bodů, vyhrává.

Mávání
Dnes už jsme spíš takoví kakabusové, ale vzpomínáte, jak jsme bavili, když jsme byli malí? Střídejte se v mávání a dělání opiček na ostatní auta. Nebo se na ně jen usmějte. Kdo získá nejvíc reakcí od ostatních? 

Stopni to
Když máte stažené pohádky nebo hudbu, tak vedoucí zájezdu nadhodí 3 slova, z nichž aspoň o jednom ví, že brzy zazní. Kdo slovo uslyší, řekne stop. Kdo řekne stop jako první, má bod.  

Kdo je tam?
Chystáte se předjíždět? Jak bude vypadat předjížděný řidič? Co má na sobě? Kolik mu je? Jaké má vlasy? A jaké je asi jeho povolání? A kdo z vaší posádky by si ho vzal za muže/ženu? Porovnejte s realitou. 

Dvacka
Cílem hry je společně dopočítat do dvaceti. První hráč řekne „jedna“. Není určené pořadí, ale je potřeba pokračovat v počítání do dvaceti. Když dva hráči řeknou číslo zároveň, začínáte znovu od jedničky. Stejně tak, pokud je 5 a více vteřin ticho. Dáte to?

Hry do auta - Dummy bear

Jak dlouho trvá kilometr?
Různé rychlosti, různě dlouhá doba. Můžete soutěžit, kdo se trefí blíž. Řidič odstartuje, ostatní hráči říkají různě „teď“, když si myslí, že právě ujeli jeden kilometr.

Jak to bylo?
Řekněte dětem, ať se pozorně dívají z okýnka a to po dobu jedné minuty. Poté jim dávejte otázky, co viděli. Kolik jste viděli plotů, popelnic, náklaďáků? Jakou barvu měl pes? Kolik dětí přecházelo silnici? Kolik bylo hodin na kostele? Jakou barvu měla střecha restaurace? Co bylo na bilboardu? 

Karetní hra
Nebo si pořiďte karetní bingo do auta. Děti hledají za jízdy předměty, které mají na kartičkách. Hra je v malé krabičce, kterou auto určitě uveze. :-)

Co počítám?
Hráč, který je na řadě, si vybere libovolnou věc (bilboard, most, dopravní značku, popelnici, červené auto…) a začne je nahlas počítat. Ostatní hádají, co si vybral. Kdo uhádne, je na řadě a vybírá si.  

Desítky (hra s SPZ)
Každý hráč si vybere jednu desítku, tedy dvojice čísel začínající stejnou číslicí (např. 60 – 69). Vyhrává, kdo jako první svoji desítku zkompletuje. Hra je o postřehu a navíc procvičíte paměť, protože musíte v hlavě udržet, která čísla vám chybí. Můžete hrát i při chůzi městem.

Bobřík mlčení
A nezapomínejme ani na úplně obyčejné, ale funkční hry. Kdo vydrží nejdéle být ticho, získá bobříka mlčení. Kdo ho získá, může vybrat další hru.

Podivný náklad
Hra, která může trvat celou cestu. Každý z cestujících stanoví jedno bláznivé pravidlo. Např. při každém vjezdu do obce všichni zakřičí jméno předchozí obce. Nebo při každém přejezdu řeky všichni 3x zatleskají, když uvidí psa, tak zaštěkají, kolem hřbitova zakřičí „Pomóc, duch“ atd. Kdo se zapomene a udělá úkol jako poslední, má trestný bod. Kdo má na konci hry nebo cesty nejvíce trestných bodů, prohrává a ostatní mu mohou vymyslet nějaký úkol.  

PRO 2 HRÁČE
Sudá lichá (hra s SPZ)
Hrajeme s poslední číslicí na SPZ. Jeden hráč si vybere sudá čísla, druhý lichá. Za každé liché nebo sudé číslo získávají body. Kdo jich má na konci hry víc, vyhrává. 

Nahoru dolů (hra s SPZ)
Hrajeme se všemi číslicemi na SPZ. Jeden hráč začíná od devítky a jde směrem dolů, druhý hráč začíná od nuly a směřuje k devítce. Pokud je na SPZ více číslic, které jsou potřeba, hráč bere všechny. Např. hráč začíná od devítky a první SPZ je 45-29, zde bere devítku (druhý hráč nic). První čeká na osmičku, druhý stále na nulu. Druhá SPZ je 32-78, první hráč bere 8 i 7 a čeká na pětku, druhý hráč stále nic a čeká na nulu. Kdo dojde první do cíle, vyhrává.

Moje kráva, tvoje kráva
Když je kráva na vaší straně, zavolejte „Moje kráva“. Získáváte bod. Když uvidíte krávy na soupeřově straně, zavolejte „Tvoje kráva“ Když to stihnete dřív, než soupeř, máte bod a soupeř o bod přichází. Kdo uvidí jako první hřbitov, zakřičí „Kraví duch“ a má bod.

A JEDNA EXTRA PRO DOSPĚLÁKY
Filmaniak

Střídejte se. První hráč vykopne jméno herce nebo herečky. Druhý přidá název filmu, ve kterém hráli. Další hráč přidá jiného herce, který v tomto filmu hrál, další bude film, ve kterém hrál tento herec a tak stále dokola. Klidně si stanovte pravidlo jen na české filmy apod. Pro nás starší už to není (no ten, co hrál s tou, jak má za manžela toho, víš koho :-D)

Příklad:  Josef Abrhám – Vrchní prchni – Zdeněk Svěrák – Vesničko má středisková – Petr Čepek atd.

Tak ať vždy dojedete v pořádku do cíle :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz