Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
10 HER S KŘÍDOU, KTERÉ BUDOU DĚTI MILOVAT
26.05.2023 Venkovní hry
10 HER S KŘÍDOU, KTERÉ BUDOU DĚTI MILOVAT
Stačí balíček kříd a můžete si vytvořit celý svět. Kreslení křídami je aktivita, u které můžu slíbit jediné. Nebude se vám chtít domů. :-) číst celé
MYŠLENKOVÉ ZKRATKY - TEST PRO VÁS MYŠLENKOVÉ ZKRATKY - TEST PRO VÁS
Tři jednoduché úlohy, které zvládnou i děti. Jak nám pomáhá rychlé myšlení a jak naopak škodí? číst celé
15 SPOLEHLIVÝCH HER A AKTIVIT DO LESA 15 SPOLEHLIVÝCH HER A AKTIVIT DO LESA
Jestli se chystáte do lesa, dobře vám radím, pečlivě se připravte. :-) číst celé
Zobrazit všechny články
Novinky a akce jen pro vás

Vyplňte e-mail a dostávejte pravidelně tipy na hraní a exkluzivní nabídky.  

20 SPOLEHLIVÝCH HER A AKTIVIT DO AUTA

20 SPOLEHLIVÝCH HER A AKTIVIT DO AUTA

Chystáte se na výlet autem, vlakem nebo autobusem a hledáte inspiraci jak na cestách zabavit děti? Přečtěte si 20 návodů na hry na cesty. Výhodou je, že nepotřebujete žádné pomůcky a navíc si místo řevu a křiku společné cestování užijete. :-)

Abeceda

Hledejte z okýnka předměty podle pořadí v abecedě. Rozhlédněte se, vidíte něco, co začíná na A? Potom na B, C, D… Děti si při hře rozšíří postřeh, slovní zásobu i procvičí abecedu.

Nebo si vyberte kategorii (jídlo, ptáci, města, jména…) a jeďte také podle abecedy, střídejte se. Nebo si vyberte písmenko a celou kategorii vyčerpejte (zvířata – dudek, dlask, drozd, daněk…).

Jak zabavit děti v autě

Špion

Vyberte si jednoho hráče, špióna. Ten si vybere jakoukoliv věc v autě nebo venku a řekne „Dávejte si pozor na objekt začínající na písmeno ...“ Všichni ostatní na přeskáčku hádají, na co si mají dávat pozor. Kdo uhádne, je špionem v dalším kole. Pokud hráči nemohou věc dlouho uhádnout, špion může upřesňovat nebo se hráči mohou doptávat otázkami na ano/ne. Kromě písmenek může špión říkat i vlastnosti nebo barvy.

Barvy aut

Skvělá hra do auta pro nejmenší. Jako první vybírá nejmladší, každý hráč si vybere jednu barvu auta. Za každé auto své barvy, které za jízdy uvidí, si hráči připíší bod. Kdo má první deset bodů, vyhrává.

Mávání

Dnes už jsme spíš takoví kakabusové, ale vzpomínáte, jak jsme bavili, když jsme byli malí? Nejlepší zábava v autubuse do školy v přírodě bylo dělat ze zadní pětky opičky na řidiče za námi. Střídejte se v mávání a dělání opiček na ostatní auta. Nebo se na ně jen usmějte. Kdo získá nejvíc reakcí od ostatních? 

Stopni to

Když máte stažené pohádky nebo hudbu, tak vedoucí zájezdu nadhodí 3 slova, z nichž aspoň o jednom ví, že brzy zazní. Kdo slovo uslyší, řekne stop. Kdo řekne stop jako první, má bod.  

Kdo je tam?

Chystáte se předjíždět? Jak bude vypadat předjížděný řidič? Co má na sobě? Kolik mu je? Jaké má vlasy? A jaké je asi jeho povolání? A kdo z vaší posádky by si ho vzal za muže/ženu? Porovnejte s realitou. 

Dvacka

Cílem hry je společně dopočítat do dvaceti. První hráč řekne „jedna“. Není určené pořadí, ale je potřeba pokračovat v počítání do dvaceti. Když dva hráči řeknou číslo zároveň, začínáte znovu od jedničky. Stejně tak, pokud je 5 a více vteřin ticho. Dáte to?

Hry do auta - Dummy bear

Jak dlouho trvá kilometr?

Různé rychlosti, různě dlouhá doba. Můžete soutěžit, kdo se trefí blíž. Řidič odstartuje, ostatní hráči říkají různě „teď“, když si myslí, že právě ujeli jeden kilometr.

Jak to bylo?

Řekněte dětem, ať se pozorně dívají z okýnka a to po dobu třiceti vteřin nebo jedné minuty. Poté jim dávejte otázky, co viděli. Kolik jste viděli plotů, popelnic, náklaďáků? Jakou barvu měl pes? Kolik dětí přecházelo silnici? Kolik bylo hodin na kostele? Jakou barvu měla střecha restaurace? Co bylo na bilboardu? 

BINGO 

Nebo si můžete zahrát bingo. Doma si nakreslete nebo vytiskněte kartičky s obrázky, které budou děti po cestě škrtat podle toho, co uvidí z okýnka. Nebo si ušetřete práci a pořiďte si hru U okýnka, je to vlastně takové karetní bingo do auta. Děti hledají za jízdy předměty, které mají na kartičkách. Hra je v malé krabičce, kterou auto určitě uveze. Hry v autě jsou vůbec dost praktická věc. :-)

Seznam

Nebo si před cestou připravte seznam věcí, které byste rádi během jízdy viděli. Můžete hrát proti sobě nebo společně proti seznamu (když najdete alespoň 20 věcí ze 40, čeká vás taková a maková odměna atd.). A co si na seznam napsat? Cokoliv zajímavého nebo vtipného, co byste mohli potkat, třeba červeného závoďáka, kluka s brýlemi, černého psa, slovo ZDARMA na bilboardu, rozhlednu, dvě auta stejné barvy za sebou, cyklistu, motorkáře, kombajn / pluh / traktor, loď, paní s kočárkem. Seznam si můžete přizpůsobit cestě i ročnímu období.  

Praštěná posádka

Hodně ulítlá hra, ve které si každý vymyslí jedno pravidlo, které musí celá posádka během celé jízdy dodržovat. Tak třeba táta si vymyslí, že při vjezdu do každé obce celé auto slušně pozdraví „Dobrý den“. Máma si vymyslí, že při každém podjetí mostu celé auto zakokrhá. Adámek zase říká, že každé modré auto donutí posádku zaštěkat. A Míša dodá, že když minete červený barák (naštěstí jich moc není), celé auto řekne sborem „Hurá, kachna“, což sice vůbec nedává smysl, ale já vás na začátku varoval. :-) Zabavit děti v autě prostě přináší menší oběti. Další tipy najdete v článku Praštěná posádka.

Co počítám?

Hráč, který je na řadě, si vybere libovolnou věc (bilboard, most, dopravní značku, popelnici, červené auto…) a pokaždé, když auto danou věc mine, nahlas připočítá 1 kus. Ostatní hádají, co si vybral. Kdo uhádne, je na řadě a vybírá si.  

Tip na dálnici: Střídejte nebo omezujte jednotlivé části her sjezdy z dálnice.  

 

Bobřík mlčení

A nezapomínejme ani na úplně obyčejné, ale funkční hry. Moje nejoblíbenější hra má jen jedno jendiduché pravidlo. Kdo vydrží nejdéle být ticho, získá bobříka mlčení. Kdo ho získá, může vybrat další hru.

Podivný náklad

Hra, která může trvat celou cestu. Každý z cestujících stanoví jedno bláznivé pravidlo. Např. při každém vjezdu do obce všichni zakřičí jméno předchozí obce. Nebo při každém přejezdu řeky všichni 3x zatleskají, když uvidí psa, tak zaštěkají, kolem hřbitova zakřičí „Pomóc, duch“ atd. Kdo se zapomene a udělá úkol jako poslední, má trestný bod. Kdo má na konci hry nebo cesty nejvíce trestných bodů, prohrává a ostatní mu mohou vymyslet nějaký úkol.  

PRO 2 HRÁČE
Když jedou autem jen dva pasažéři, nebo cestujete autobusem ve dvou, vyberte si některou z her pro 2 hráče.  

Desítky (hra s SPZ)

Každý hráč si vybere jednu desítku, tedy dvojice čísel začínající stejnou číslicí (např. 60 – 69). Čísla pak hledáte na SPZkách. Vyhrává, kdo jako první svoji desítku zkompletuje. Hra je o postřehu a navíc procvičíte paměť, protože musíte v hlavě udržet, která čísla vám chybí. Můžete hrát i při chůzi městem.

Sudá lichá (hra s SPZ)

Hrajeme s poslední číslicí na SPZ. Jeden hráč si vybere sudá čísla, druhý lichá. Za každé liché nebo sudé číslo získávají body. Kdo jich má na konci hry víc, vyhrává. 

Nahoru dolů (hra s SPZ)

Hrajeme se všemi číslicemi na SPZ. Jeden hráč začíná od devítky a jde směrem dolů, druhý hráč začíná od nuly a směřuje k devítce. Pokud je na SPZ více číslic, které jsou potřeba, hráč bere všechny. Např. hráč začíná od devítky a první SPZ je 45-29, zde bere devítku (druhý hráč nic). První čeká na osmičku, druhý stále na nulu. Druhá SPZ je 32-78, první hráč bere 8 i 7 a čeká na šestku, druhý hráč stále nic a čeká na nulu. Kdo dojde první do cíle, vyhrává.

Moje kráva, tvoje kráva

Tuto hru můžete hrát v průběhu celé cesty. Prostě jen pozorujete, jestli někde nestojí nebo nelečí krává. Když je kráva na vaší straně, zavolejte „Moje kráva“. Získáváte bod. Když uvidíte krávy na soupeřově straně, zavolejte „Tvoje kráva“ Když to stihnete dřív, než soupeř, máte bod a soupeř o bod přichází. Kdo uvidí jako první hřbitov, zakřičí „Kraví duch“ a má taky bod.

A JEDNA EXTRA PRO DOSPĚLÁKY

Filmaniak

Střídejte se. První hráč vykopne jméno herce nebo herečky. Druhý přidá název filmu, ve kterém hráli. Další hráč přidá jiného herce, který v tomto filmu hrál, další bude film, ve kterém hrál tento herec a tak stále dokola. Klidně si stanovte pravidlo jen na české filmy apod. Pro nás starší už to není (no ten, co hrál s tou, jak má za manžela toho, víš koho :-D)

Příklad:  Josef Abrhám – Vrchní prchni – Zdeněk Svěrák – Vesničko má středisková – Petr Čepek atd.

Když tápete jak zabavit děti v autě, hry v autě vám pomůžou dojet v klidu do cíle.    

Tak šťastnou cestu :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz