Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Já se nudím - tipy na hry s dětmi
  3. Bambilion
  4. # 57 ČISTÍME LES (hra do Bambilionu)
01.12.2022
Bambilion

# 57 ČISTÍME LES (hra do Bambilionu)

Hra už je sice v šumavském Bambilionu pod jménem Zlatá řeka, přesto i pro majitele šumavského Bambilionu může být návod užitečný, protože nás v návodu nelimituje velikost kartičky.

Co hra rozvine?
Pravděpodobnost, zvážení míry rizika.

Příprava hry
Potřebujete všechny kartičky, šestkové kostky a tolik figurek, kolik je hráčů. Kartičky položte lícem dolů do vlnovky nebo kolečka. Figurku si postavte, na jakou kartičku chcete.

Hra je připravená. 

Průběh hry
Střídejte se v házení. Po každém hodu si vyberte směr, kterým půjdete, to je čistě na vás. Když po cestě potkáte jinou figurku, přeskočte ji. Kartu, na kterou stoupnete, otočte a nikomu ji neukazujte. Rozhodněte se, zda si ji vezmete nebo ne. Když si kartičku vezmete, stoupněte si na další kartičku po směru chůze.

Bílý hodil trojku a šel o tři políčka. Otočil kartičku, ale rozhodl se, že je dvojka málo a tak ji otáčí zpět. 

Princip: Hráči se vzhledem k průběhu hry rozhodují, jestli se vezmou kartičku s nízkým číslem nebo budou riskovat a počkají si na hodnotnější kartu. Musí brát v úvahu případný konec hry a počet kartiček soupeře i to, jak se soupeř tvářil, když si kartičky bral atd.

Růžová jde o pět políček (přeskakuje bílou) a hodnota kartičky 5 je fajn. Kartičku si bere a posune se o jedno políčko po směru chůze. 

Ve dvou hráčích může každý posbírat až 5 kartiček (4 kartičky ve 3 - 4 hráčích). Kartičku, kterou si hráč vezme, už nesmí vrátit.

Konec hry
Najdete-li strom, neberte ho, jen ho otočte. Hra končí, když někdo otočí druhý strom. Vyhrává, kdo má nejvyšší součet bodů na sebraných kartičkách.

Konec hry (jsou otočené oba stromy). Vyhrává hráč, který má 2 kartičky se šestkami (12 bodů). 

Hra tedy končí, když se ve hře objeví druhý strom. To může nastat kdykoliv během hry a je na každém hráči, jak k tomuto riziku přistoupí. Může odmítat brát karty a čekat na vyšší hodnoty nebo bude čekat s pěti kartičkami i několik kol, než hra skončí a pozorovat ostatní, jak berou kartičky vysokých hodnot.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz