Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
PROFESOŘI PROFESOŘI
Cizí termiti útočí a vy na ně můžete děcka připravit v zábavné hře, která je samozřejmě zadara. Čím víc hráčů, tím líp :-) číst celé
Zvířecí večírek
02.12.2021 Hry na doma
Zvířecí večírek
Složitější hra na paměť a na procvičování druhů zvířat. Hra se hodí pro všechny od mladších školáků, s obměnou i pro předškoláky. číst celé
30 vteřin aneb BA BU DA DU 30 vteřin aneb BA BU DA DU
Tahle krátká hra chytla úplně všechny. Procvičuje pohotovost a slovní zásobu a hrát ji můžete i s mladšími školáky. Potřebujete jen stopky (třeba na m... číst celé
Zobrazit všechny články
Inspirujte se nejen na víkend.

Vyplňte e-mail a každý pátek si můžete přečíst nové tipy na hraní.  

14.05.2021
Venkovní hry

Hry na honěnou

Základní hru na honěnou zná asi každý, ale kdyby náhodou. Na začátku hry si skupinka dětí vybere jednoho hráče, který má babu. Ten honí ostatní a snaží se jim dotekem babu předat. Ten, koho se dotkne (předá mu babu) od té chvíle honí ostatní.  Hraje se, dokud to děcka baví.

Součástí hry jsou i tzv. oplátky, nebo chcete-li oplatky, které se nepečou. To znamená, že nemůžete vrátit babu tomu, kdo vám ji dal.

Tak pojďme na ty slíbené další varianty.

DVOJICE
Když je dětí víc, můžete hrát na babu ve dvojicích. Pravidla jsou stejná, jen se dvojice musí celou dobu držet za ruce. Platí, když se kdokoliv z dvojice dotkne soupeřů.  

STÍNOVÁ
Zase platí stejná pravidla, ale babu můžete předat jenom stínům a to tím, že na ně šlápnete. Když je zataženo, zkuste další variantu.

ZMRZLÁ
V této hře se nepředává baba. Vybraný hráč (Mrazík) honí ostatní, a koho se dotkne, ten „zmrzne“. Spoluhráči ho můžou vysvobodit, když si k němu kdokoliv stoupne, roztáhne ruce a třikrát zakřičí slovo „obleva“. Mrazík vyhrává, když jsou všichni zmrzlí. Jinak se role mění po 10 minutách.

NA KOVIĎÁKA
Zničehonic začaly hrát koviďáka naše děti. Jeden hráč začíná jako koviďák, honí ostatní, pokud se někoho dotkne, nakazí ho a společně pokračují v honění ostatních. Poslední nenakažený vyhrává. :D

ŘETĚZOVÁ
Podobná varianta jako koviďák, ale hráči, kteří jsou chyceni a honí ostatní, se musí celou dobu držet za ruce. V tomto případě si vymezte rozumně velký prostor.

NEMOCNICE
A na závěr ještě jedna specialitka. V této hře honí každý každého. Když se vás někdo dotkne, chytnete se za místo, na kterém se vás dotkl. Tedy si přiložíte náplast a s ní běháte dál. Stejně tak to platí pro druhou ruku. A protože nemáme tři ruce, při třetím doteku musíte do nemocnice (tu si určíte na začátku hry), kde se uzdravíte deseti dřepy s výskokem. Pak se vracíte úplně zdraví zpátky do hry.

Chcete ještě další venkovní hry? Komě tipů na hraní vydávám i společenské hry pro děti. Mrkněte třeba na postřehovou a pohybovou hru Hurá ven. 

 Hurá ven - venkovní hry pro celou rodinu  

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz