Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Kuba řekl

Hodně těžká hra, když máte kolem sebe bystré děti :-) Nepotřebujete žádné pomůcky, jen pár fíglů. 

Jak hrát Kuba řekl

Hráči si zvolí kapitána a postaví se tak, aby na něj všichni viděli. Kapitán dává povely, které musí všichni plnit. Ale pouze tehdy, když před povelem jasně zazní "Kuba řekl". Když někdo splní povel bez "Kuba řekl", vypadává ze hry. Kdo vydrží nejdéle, je kapitán v dalším kole. 

Příklad
"Kuba řekl: vyskoč!" - všichni, kdo vyskočí, jsou ok. Kdo nevyskočí, vypadává (ale to se nestává).
"Vyskoč!" - všichni, kdo vyskočí, vypadávají (nezaznělo "Kuba řekl"). Kdo nevyskočil, pokračuje ve hře.  
U některých povelů se hráči vrací do původní pozice až v okamžiku, kdy je tam kapitán vrátí. Např. udělej dřep (vrací se zpátky do stoje) a dřepni (zůstává v dřepu) nebo otoč se kolem své osy a toč se kolem své osy apod. 


Typy povelů

Používejte cokoliv. Hráči můžou skákat, dělat dřepy, sedat si, mrkat, předklánět se, upažovat, rozpažovat, otáčet se kolem své osy, stát na jedné noze, dělat krok vpřed nebo vzad, vydávat zvuky, tleskat, lehat si, předkopávat, tahat se za uši (vlastní), vyplazovat jazyk atd. Možnosti jsou opravdu široké. 

Kapitán má k dispozici celou partu lidí, se kterými si může na chvíli dělat, co chce. Kromě toho že chce, aby vypadli (ze hry), tak se v krajních případech může uchýlit třeba k následujícímu:
"Kuba řekl: lehce se předkloňte"
"Kuba řekl: houpejte se v kolenou"
"Kuba řekl: škrábejte se na hlavě"
"Kuba řekl: dělejte hu hu hu"
Takže tu máme opičí tlupu a můžeme je vrátit do původního stavu "Kuba řekl: zpátky na start / reset / všechno ruším". Ale co když zazní pouze "všechno ruším"? Trik, který zaručeně někoho splete.    

Další fígle
Protože jsou děti vcelku pozorné a málokdy dělají chyby, je dobré mít po ruce pár triků, které vám pomůžou k tomu, aby hra nebyla zbytečně dlouhá, nebo, ještě hůř, abyste se netrapnili a neměli pořád plný stav. 

Rychlopalba - sypejte povely, jak na běžícím pásu, hráči budou mít plné ruce práce s jejich plněním a snadněji přeslechnou nebo nezpracují, když Kuba řekl nezazní.
Nepříjemná poloha - sedět v dřepu, mít předpaženo nebo stát na jedné noze prostě není příjemné a tak se hráči těší, až se poloha změní. Bez Kuba řekl jich bude zase o trochu míň. 
Očekávání - stejný set 3 - 5 stálých povelů, když ve třetím opakování vynecháte "Kuba řekl", máte šanci. 
Rytmus - říkejte povely pěkně v rytmu, "Ku-ba ře-kl: vyskoč", "Ku-ba ře-kl: předpaž", "Ku-ba ře-kl: upaž", "A-teď pro-sím: dřepni".  
Petr řekl - Petr není Kuba. Kdo splní povel, když zazní "Petr řekl" je out. Nebo "Michal řekl". Nebo "Kuba přikázal" atd.
Kapitán předvádí - toto je hodně těžké (naštěstí). Kapitán se může zapojit do hry, plnit pokyny a hráče zmást tím, že občas udělá něco jiného, než říká. Úspěch zaručen.

Neradi čekáte?  
Být s dětmi je skvělé, ale čekání s nimi kdekoliv a na cokoliv, to už je horší a vyžaduje to celého člověka. Děti by pořád něco dělaly a my si to prostě chceme odsedět. Přesně pro tyto případy jsem navrhl krabičku plnou rychlých a zajímavých her.    

Bambilion bleskových her - Šumava

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz