Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 400 Kč a máte dopravu ZDARMA

KDO NEMÁ V HLAVĚ, MÁ V NOHÁCH

Věk hráčů6+
Počet hráčů2 - 8
Délka hry20 minut
Pomůckytužky a papíry + 12 malých věcí

POHYBOVÁ HRA PRO DĚTI I BABIČKY

Jak říkávaly babičky, kdo nemá v hlavě, má v nohách. V pohybové hře pro všechny generace jsou šance téměř vyrovnané. :-)

Příprava hry
Najděte 12 různých předmětů, ideálně takových, které se snadno kreslí. Venku to budou třeba šiška. květ, list, jablko nebo kamínek, doma třeba tužka, klíč, víčko, mince atd. Předměty vyskládejte do mřížky 4 x 3 a dětem neukazujte. Prázdnou mřížku 4 x 3 si děti nakreslí na papír. 


Mřížku s předměty položte na stůl nebo klidně na zem. Děti budou kreslit cca 20 metrů daleko. Vzdálenost si ale můžete upravit podle svého, delší trasa by měla věst k tomu, že se děti budou snažit se věci líp zapamatovat, kratší trasa dává prostor k častějším návratům.  

Tip: Když si hráči uvidí do papírů, může to svádět k "opisování". Teď, když to víte, můžete tomu předejít. :-)

Průběh hry
Děti běhají od papírů k předmětům a zpátky, snaží se jich co nejvíc zapamatovata nakreslit do mřížky. Když má hráč mřížku vyplněnou, přihlásí se a vy mu přidělíte pořadí, podle toho, kolikátý se přihlásil.

A protože se každý snaží kreslit co nejrychleji, občas prostě z kresbiček nepoznáte, co je co. Proto přichází další krok

Až všichni hráči dokreslí, zvete si je postupně podle pořadí, ve kterém se přihlásili. Hráči vám podle svého papíru vyjmenují všechny předměty. Pokud to zvládnou a mají vše zakreselné na správných pozicích, můžete jim pořadí potvrdit. Pokud ne, noc se neděje, ale v tomto jsou mimo pořadí.

Když se pár minut počká, někteří hráči jsou schopni se ve svých obrázcích solidně ztratit. :-)

Hrajte klidně na několik kol, děti budou chtít určitě také stavět mřížky z vlastních věcí. 

Tip: Děti se sice umísťují podle rychlosti, můžete ale stanovit jiná kritéria a počet těch, kteří uspějí. Třeba počet cest, tedy vyhrává, kdo šel nejméněkrát. Nebo úkol splnili všichni, kdo šli méně, než 5x. Nebo potřebovali méně, než 5, 7, 10 minut.  

Varianty
Můžete si vytvořit i kartičky s písmeny, číslicemi, slovy nebo anglickými slovíčky. U anglických nebo jiných slovíček můžete hru obohatit překlady. To znamená, že do původní mřížky napíšete slova anglicky a děti do své mřížky píší překlady. U čísel zase do mřížky zapisují výsledky příkladů. 

Kromě tipů na hraní vydávám i společenské hry pro děti. Do přírody bych jednoznačně doporučil soubor her Hurá ven :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz