Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Odhady

Jak dlouho? Kolikrát? Čeho je víc? Kolik? Odhad se bude dětem hodit v životě a vám, když nebudete vědět, jak je zabavit. A soutěživé kusy se pořádně vyblbnou.

Dobrý odhad vám ušetří čas i energii, když nebude nutné vědět přesné číslo. Budou vám stačit penízena nákup? Vyjde barva na vymalování druhé místnosti? Bude dost mlíka v kartonu, když připravujete kafe pro 4 lidi? Dospělí vědí, ale děti ještě úplně ne. Trénovat můžete průběžně. :-)   

Kolik?
Odhadovat můžete skoro kdykoliv. Kolik bonbónů nebo sušenek je v balení? Kolik schodů vede na rozhlednu? Kolik kuliček je ve sklenici? A teď? A kolik peněz leží na stole?

Nebo si vemte sirky, nechte děti krabičku potěžkat a zachrastit s ní. Pak sirky vysypte. Kolik jich je? Ať děti nejdřív odhadují, pak počítají. Pak můžou zavřít oči a vy vraťte část sirek do krabičky. Kolik jich je v krabičce? Víc než venku? To stejné můžete dělat se sklenicí a kuličkama, kamínkama, mincema…

Nebo si vemte si různé skleničky a sklenice a do všech dejte stejně tekutiny. Pak se zeptejte dětí, kde je nejvíc, nejmíň atd. Měňte množství. :-)

Jak dlouho?
Když máte po ruce mobil nebo stopky, měřte čas. Jak dlouho trvá minuta? Počítej potichu do šedesáti, kolik ti přebývalo nebo chybělo? Za jak dlouho zmizí auto za obzor? Za jak dlouho se naplní kyblík? Za jak dlouho ujedeme 5 km? Za jak dlouho zapadne slunce?
Dummy Bear odhad času - aktivity pro děti

Jak dlouhé?
Nebo můžete odhadovat délku a vzdálenost. Bude lepší, když budete mít u sebe metr nebo aspoň pravítko. Kolik měří tvoje bota? Jak dlouhá je hůl, kterou sis přinesl z lesa? Jak máš dlouhý krok? Jak je kdo vysoký? A platí, že výška člověka je stejná jako vzdálenost mezi konečky prstů, když člověk rozpaží? Nebo musíte položit nějaký předmět třeba doprostřed stolu apod.

Když nemáte metr, můžete trénovat, kolikrát se něco vejde do určité délky. Kolik kroků musíš ujít k nejbližšímu stromu? Kolikrát se vejde krabička od sirek na délku paže? Kolik pětikorun se vejde na délku stopy tvojí boty?

A když máte Bambilion her, můžete trénovat pořád. Kolik kartiček leží na stole? Kolik kartiček, figurek, kostek? Kolik kartiček z toho je otočených? Kterých je víc? Když poskládáte kartičky do mřížky třeba 4 x 5, přejdou děti od odhadu k počítání a ani je to nebude bolet. :-)

Kromě tipů na hraní vydávám i společenské hry pro děti, mrkněte třeba na už zmíněný Bambilion rychlých her níže :-)
Dummy Bear Bambilion reklama
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz