Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Flinke Flitzer v Bambilionu
23.06.2022 Bambilion
Flinke Flitzer v Bambilionu
Dneska mi přišel návod od Jitky na to, jak hrát s Bambilionem jednu hru od Haby. Prý ji zvládnete už s dvouleťáky. Určitě se bude líbit i starším. Hra... číst celé
SLOŽ SI Z PAPÍRU KELÍMEK SLOŽ SI Z PAPÍRU KELÍMEK
Jestli rádi kreslíte, stříháte a ohýbáte, tady je pár tipů na domácí zábavu. :-) číst celé
HRY BEZ POMŮCEK (E-BOOK ZDARMA) HRY BEZ POMŮCEK (E-BOOK ZDARMA)
Stáhněte si e-book s hrami, které využijete kdykoliv, když nebudete mít po ruce žádné pomůcky. číst celé
Zobrazit všechny články
Inspirujte se nejen na víkend.

Vyplňte e-mail a každý pátek si můžete přečíst nové tipy na hraní.  

Tip 4 - hry na schovku

Zase začneme návodem na klasickou schovku. Vybraný jedinec piká, záměrně nepíšu dítě, protože hrát můžou i dospělí. Najde si pikolu, tedy jakékoliv místo, o které se může opřít, zakrýt si oči a počítat po desítkách do 100. Na závěr ještě řekne: "Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát" a vyrazí hledat ostatní, kteří se mezitím skryli. 

Poté, co všechny najde, piká ten, koho našel jako prvního. Ve druhé variantě mohou skrytí hráči zapikat hledače tím, že utíkají k pikole a dotknou se jí dříve než hledač. Když hledače zapikalo více lidí, než zapikal on sám, tak pokračuje hledač v pikání. 

VŠICHNI NA JEDNOHO
Pikají všichni, schovává se jeden. Hledají všichni a stopují čas. Protože až se všichni prostřídají ve schovávání, vyhrává, kdo se skrýval nejdéle.  

TÝMOVKA
Hráči se rozdělí na dvě skupiny. První piká, druhá se schovává. Jak dlouho bude trvat, než najdete všechny? Pak se prohoďte. Která skupina hledá déle, prohrává.   

DYNAMICKÁ 
A ještě jedna změna k základní verzi schovky. Během hledání můžete libovolně měnit místa. Samozřejmě nepozorovaně. 

SARDINKY 
Ještě rozvineme předchozí verzi. Všichni pikají, jeden se schovává. Kdo ho najde, přidá se k němu do schovky. A stejně tak se do skrýše schovají i ostatní, až na posledního. Ten prohrává. Důležité je nehledat ve skupinách a do skrýše se přidat hezky tajně. Posledního nechte "vydusit" dle libosti a útlocitu. :-)

SARDEL
Když jsme u těch sardinek, můžete vyzkoušet odobnou hru. Budete potřebovat šátky a aspoň 5 hráčů. Najděte si místnost nebo ohraničený plácek, čím méně hráčů, tím menší. Jeden hráč je sardel, jeho úkol je stát a mlčet. Jeden hráč je kapitán. Všichni ostatní hráči jsou rybáři. Zaváží si oči a kapitán je rozmístí po plácku. Stejně tak přesune sardel. Rybáři hledají sardel, když někoho nahmatají, zeptají se ho, jestli je sardel. Když není, tak řekne, že není. Když nahmatají sardel, tak ta mlčí. Tak se rybáři dozví, že jsou u cíle a k sardeli se přidají. Jsou teď součást hejna a můžou si sundat šátky a pozorovat zbytek trápících se rybářů. Poslední, kdo nahmatá hejno, prohrál. 

Kapitán dává pozor na hru, aby se rybářům nic nestalo.        

 

Jedete na výlet, víkend nebo jdete na procházku? 
Jak moc náročné jsou pro vás cesty autem? Do cíle daleko, do pohody daleko? Zahrajte si s dětmi karetní hru do auta, vlaku nebo autobusu. A děti budou zase veselé a řidič klidný. Nebo si vezměte krabičku na procházku, vejde se vám do kapsy i batůžku.   

Hra u okýnka - bingo do auta

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz