Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Flinke Flitzer v Bambilionu
23.06.2022 Bambilion
Flinke Flitzer v Bambilionu
Dneska mi přišel návod od Jitky na to, jak hrát s Bambilionem jednu hru od Haby. Prý ji zvládnete už s dvouleťáky. Určitě se bude líbit i starším. Hra... číst celé
SLOŽ SI Z PAPÍRU KELÍMEK SLOŽ SI Z PAPÍRU KELÍMEK
Jestli rádi kreslíte, stříháte a ohýbáte, tady je pár tipů na domácí zábavu. :-) číst celé
HRY BEZ POMŮCEK (E-BOOK ZDARMA) HRY BEZ POMŮCEK (E-BOOK ZDARMA)
Stáhněte si e-book s hrami, které využijete kdykoliv, když nebudete mít po ruce žádné pomůcky. číst celé
Zobrazit všechny články
Inspirujte se nejen na víkend.

Vyplňte e-mail a každý pátek si můžete přečíst nové tipy na hraní.  

Tip 6 - drobné učení

Tipy jsou seřazené plus mínus podle věku od batolat až na druhý stupeň :-)

Barvy a počty
S prckama můžete procvičovat barvy nebo počty. Jakou barvu má…, kolik vidíš…. Inspirujte se okolím nebo pátrejte v paměti.    

Levá – pravá ruka
Ať vám dítě ukáže, kde má pravou ruku, levé oko, pravou nohu. Nebo mu dávejte jednoduché úkoly, třeba ať si sáhne levou rukou na pravé ucho atd. Zkušenější děti, které už mají levou a pravou stranu dokonale zažitou, si postavte proti sobě a dávejte jim otázky, kde máte levou ruku vy.
Tip: Jednoduchým povelem „zvedni ruku“ zjistíte dominantní ruku.  

Počítání
Procvičujte si počítání do pěti, deseti, dvaceti. Kamínky, kuličky nebo prsty vám pomůžou i s prvním sčítáním a odčítáním.

Dny v týdnu, měsíce v roce
Procvičujte si dny v týdnu nebo měsíce v roce. Když sevřete ruce v pěst a dáte je obě před sebe klouby vzhůru, zjistíte, který měsíc má 30 nebo 31 dní. Kloub znamená 31 dnů, prohlubeň 30 (v případě února 28 nebo 29). Začínáte zleva, kloub malíčku je vysoko (tedy 31), prohlubeň mezi prvním a druhým kloubem je únor, kloub prsteníčku je vysoko, březen má tedy 31 dní. Konec levé ruky (kloub ukazováčku) je červenec a přecházíme na pravou ruku, kde začínám také kloubem ukazováčku, to je srpen také s 31 dny atd.  

Zavazování tkaniček
Pro trénink stačí mít s sebou jedny boty na tkaničky.

Násobilka
Když nebudete na děcka tlačit, často vás samy poprosí, abyste jim dávali příklady. Jen lehce ťukněte a uvidíte.

Vyjmenovaná slova
Jste-li přátelé memorování a pamatujete si vyjmenovaná slova z hlavy, můžete tuto dovednost přenést na děti. Když selhává dril, můžete doma sáhnout po hravé formě a vytisknout si bingo s vyjmenovanými slovy. Tady je hra i s vysvětlením jednotlivých slov.   

Cizí jazyky
Vezměte si seznam výše a jakýkoliv tip si vyzkoušejte v cizím jazyce. Klidně začněte tím nejjednodušším. Zkoumejte svět kolem sebe a naučte děti slovíčka, která je obklopují a často se nimi budou setkávat. Nebo jim ukažte, kolik angličtiny je kolem nás. :-)

Tipování
A ještě jedna hodně oblíbená dětská zábava. Tipujte, kolik aut projede, nebo kolik lidí projde kolem vás třeba za pět minut. Kolik stromů minete, kolik psů potkáte po cestě ze školy. Až někam pojedete, kolik mostů přejedete za 10 minut, kolik aut předjedete nebo opačně atd.

Bambilion
Nebo je taky dost praktické mít s sebou malou krabičku s rychlými hrami, to budete pro děti vždycky hrdina :-) S Bambilionen nemusíte přemýšlet, jak děti zabavit. Prostě otevřete krabičku a zábava tryská proudem. Doma ho můžete mít šupito presto, stačí kliknout sem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz