Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

CVRNKEJTE KULIČKY. DOMA.

Většina z nás si spojí cvrnkání kuliček s důlkem. Poslední co bych chtěl, je navádět vás, abyste si doma zničili podlahy nebo vybavení domácnosti. A tak žádné důlky, ale kuličky ano. Bude vám stačit lepicí páska a pár věcí, které máte určitě doma.

Nejlíp se s kuličkami hraje na koberci, protože kuličky stojí na místě, na linu nebo parketách se kutálejí, kam chtějí a na dlažbě přeskakují spáry. Ze zkušenosti je prostě koberec nejvhodnější. Pásku použijte dle libosti, když ji na koberci nenecháte moc dlouho, tak by se nemělo nic stát. Jistota je ale malířská páska, kteráse dobře sundavá. 

Cesta
Střídejte se v cvrnkání nebo šťouchání a dostaňte kuličku ze startu do cíle. Když se kulička dotkne okraje cesty nebo cestu opustí, postavte ji na místo, kde cestu opustila. Odsud pak cvrnkáte dál. Kdo dorazí první do cíle, vyhrává.
Kuličkodráha na koberci

Kolečko (důlek)
Na zemi si páskou vyznačte kolečko nebo čtverec, které nahradí důlek. Ze startovní čáry cvrnkejte kuličky do cíle. Střídejte se, každý máte 5 pokusů, kdo má v kolečku nejvíc kuliček, vyhrává. Je povoleno, pokud po odcvrnknete kuličku soupeři.   

Pétanque
Hodně podobná hra s tím rozdílem, že místo kolečka si vezměte nějaký menší předmět (třeba hrací kostku nebo minci). Předmět hoďte cca metr až dva před sebe, to je nový cíl. Střídejte se po 1 hodu. Házejte, šťouchejte nebo cvrnkejte kuličky směrem k cíli. Kdo má kuličku nejblíž cíli, vyhrává. Na každou kuličku máte jen jeden pokus, nedocvrnkáváte. Trefování cizích kuliček doporučeno. 
Tip:  Když si vyberete jako cílový předmět kostku, můžete ji na zem hodit a započítat tolik nejbližších kuliček, kolik padlo teček na kostce.  

Čára
Z pásky si nalepte čáru. Podobný princip jako pétanque, ale vyhrává, kdo je nejblíž čáry.Hrnec

Najděte si jakýkoliv předmět, do kterého se dají kuličky házet a pokud možno nevyskakují ven. Krabice, kyblík, hrnec můžete vystlat kusem oblečení nebo třeba utěrkou. Obyčejné házení si můžete trochu ztížit. Třeba si nalepte pět čar v různých vzdálenostech, z každé čáry hází každý hráč 5x. Začínáte na nejbližší čáře k cíli. Každá kulička, která skončí v hrnci je za 1 bod. Teď se posuňte na vzdálenější čáru. Každá kulička, která skončí v cíli je za 2 body atd. Hráč s nejvyšším součtem vyhrává.

Varianta: Hru můžete také otočit, všichni začínají na první čáře a střídáte se v házení. Kdo trefí cíl, posouvá se na vzdálenější čáru. Kdo trefí cíl z nejvzdálenější čáry jako první, vyhrává.

Okýnka
Nalepte si libovolný tvar s více okýnky, každé okýnko má svou číselnou hodnotu. Házejte, cvrnkejte, kutálejte kuličky na okýnka. Když kulička skončí v bodovaném okýnku, má hráč příslušný počet bodů. Hrajte třeba na 10 kol. Nebo můžete hrát soutěž, kdo první trefí všechna okýnka od jedničky až po nejvyšší číslo.
Okýnka - hra s kuličkami

Nakloněná rovina
Jestli máte doma nějaké prkno, tvrdý karton nebo jakoukoliv rovnou plochu, která se dá naklonit, tak si můžete vyzkoušet ještě tuto hru. Prkno nakloňte tak 30 stupňů k zemi (prostě ne moc) a pod ně vyrovnejte do řady kuličky nebo třeba autíčka. Teď se je pokoušejte trefit dalšíma kuličkama. Položte je na horní hranu prkna a pusťte dolů. Každý trefený předmět je za 1 bod, pokud si neurčíte jinak.

Kdybyste měli nějaké další tipy, pište do komentářů :-)

A kdyby vám chyběly kuličky a zajímal by vás kapesní soubor venkovních her, podívejte se na video níže. :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz