Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Já se nudím - tipy na hry s dětmi
  3. Venkovní hry
  4. VODNÍ HRÁTKY (hry a aktivity do bazénu)

VODNÍ HRÁTKY (hry a aktivity do bazénu)

Kdo by se v létě netěšil do bazénu? Přečtěte si pár tipů na hry a aktivity do vody. Při všech aktivitách je nutný dozor a vyhodnocení rizik s ohledem na bazén, ve kterém budete hrát.    

Nejdřív se mrkneme, co můžete dělat v běžném menším bazénu.

KDO DÉLE
Asi nemůžeme začít ničím jiným než výdržemi pod vodou. Když nemáte po ruce hodinky, prostě si čas počítejte.  

Výdrže pod vodou

POKLAD NA DNĚ
Pořiďte si plastové nebo gumové kroužky, prodávají se přímo kroužky určené do bazénu. Vydrží vám několik sezon, takže dobrá investice. Házejte si je navzájem na dno bazénu. Kdo jich vyloví víc? A za kratší dobu?

Hledání pokladu

KOHOUTÍ ZÁPASY
Hraje se v párech, jeden hráč (kohout) vyleze na záda druhému a snaží se soupeře strhnout nebo shodit do vody. Zároveň může hrát i více dvojic. Vyhrává, kdo zůstane nad hladinou jako poslední. Hráč, na kterém kohout sedí, má vždycky hlavu nad hladinou.   

Kohoutí zápasy v bazénu

VÍR
V kruhovém bazénu všichni plavou nebo běží stejným směrem podél kraje bazénu, čímž vytvoří vír. Když je vír dostatečně silný, všichni se snaží plavat proti směru víru. Pozor na stabilitu bazénu a taky se občas dá vycamrat dost vody.

 Vodní vír

MARCO POLO
V bazénu stačí zavřít oči, kvůli bezpečí je lepší si nic nevázat. Pravidla jsou podobná jako u hry Slepá bába, ale hráči se mohou hýbat. Vybraný Marco si stoupne na jeden konec bazénu, ostatní se rozprchnou. Marco chodí nebo plave v bazénu, a když řekne "Marco", ostatní musí všichni říct "Polo". Tak je má šanci najít. V bazénu je to trochu těžší a tak doporučuji pro slabší nebo mladší děti nastavit časový limit, po kterém se vymění.

Suchozemská varianta se jmenuje Slepá bába.

 

PETKA
Vezměte průhlednou petku a naplňte ji vodou. Když se nikdo nebude dívat, hoďte ji do bazénu. Až klesne z hladiny, ostatní se ji snaží najít.  

VODNÍ PISTOLE
Pistolky, pistole i pořádná děla a téměř nekonečná zásoba munice. A žádná pravidla. :-)  

Hry s vodními pistolemi

MEDITACE
Skvělý způsob, jak se uklidnit a relaxovat. Cílem je zůstat co nejdelší dobu na jednom místě bez pohybu a udržovat vleže rovnováhu. Skvělá aktivita pro trénink soustředění.

Meditace ve vodě

SPADLA LŽIČKA
Vezměte si děcko do náruče, pohupujte se v kolenou a během toho říkejte básničku „Spadla lžička do kafíčka, udělala žbluňk“. Načasujte si to tak, abyste se při slovu žbluňk oba potopili.   

Spadla lžička do kafíčka 

KRAVINKY
Kdo umí udělat ve vodě kotrmelec? A stojku s rovnýma nohama vytrčenýma k nebi? Nebo spojte a nastavte před sebe ruce, dítě si vám stoupne do dlaní, odpočítáte 3,2,1, Hop a při hop se dítě z rukou odrazí a skočí do vody. Nebo prostě děti vezměte a vyhoďte je co nejvýš tak, aby dopadly do vody. Bacha na hrany bazénu. Nebo pozorujte ostatní, jak se snaží posadit na dno (ideálně si vezměte brýle). Nebo si vezměte kýbl a ukažte dětem, jak funguje vzduchová bublina. Nebo zkoumejte odpor vody a pod vodou se třeba plácněte

Sezení na dně bazénu

AKVABEL(L)Y
Nebuďte suchaři a nacvičte si krátké synchronní vystoupení s dětmi nebo dalšími dospěláky pro pobavení ostatních i sebe. Při jednotlivých figurách se fantazii meze nekladou.

Děti s otcem - akvabely

EPIDEMIE
Hodí s do velkého bazénu. Varianta hry na honěnou. Jeden hráč je nakažený a snaží se nakazit zbytek populace. Jakmile se tedy někoho dotkne, i dotyčný je nakažen a honí ostatní. Hra končí, když zůstane poslední zdravý jedinec. Ten začíná další hru.

NA RYBÁŘE
Jak příznačné. Hodí se do většího bazénu a určitě pro více hráčů. Jeden hráč je rybář a stoupne si doprostřed bazénu. Všechny ryby se seřadí podél jedné strany bazénu. Jejich cílem je dostat se přes rybáře na druhou stranu bazénu. Všechny vyrazí najednou, rybář roztáhne sítě (ruce) a které se dotkne, ta se stává taky rybářem. Zbylé ryby se opět snaží dostat na druhou stranu. Vyhr ává poslední chycená ryba.  

Hra na rybáře v bazénu

BEREME SI HRY ZE SOUŠE
A do většího bazénu si můžeme půjčit také pár oblíbených her ze souše. Třeba Cukr, káva bude mít trochu jiný náboj, hlavně s tím nehýbáním se. Nebo Kuba řekl, klasické povely můžete doplnit kotrmelci, potápěním se, stojkami apod.

SKOKY DO VODY
Soutěž ve skákání do vody: Určete různé kategorie, jako je nejvyšší skok, nejzábavnější skok nebo nejoriginálnější skok. Hodnoťte děti na základě jejich skoků.

Děti skáčou do vody
A ještě jeden tip od AI. Je to vlastně jednoduchá aktivita s názvem Plavecký maraton. Každý účastník se snaží plavat co nejdéle bez přestávky. Hra končí, když zůstane jen jeden plavec. :-D

Užijte si vodu. :-)

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz