Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
JAK SE HRAJE ŠIBENICE? JAK SE HRAJE ŠIBENICE?
Hra pro mladší i starší školáky. Kdo uteče šibenici a kdo to rozluští tajenku? Zábavná slovní hra, která od které se děti budou těžko odtrhávat :-) číst celé
# 64 SAN SALVADOR (hra do Bambilionu)
31.08.2023 Bambilion
# 64 SAN SALVADOR (hra do Bambilionu)
Jednoduchá postřehová desetiminutovka pro 2 - 4 hráče od 5 let. Kdo se nejrychleji zorientuje? číst celé
OCHUTNÁVKA NASLEPO
29.08.2023 Hry na doma
OCHUTNÁVKA NASLEPO
Uspořádejte velkou soutěž v ochutnávání surovin. A nebo si udělejte malou ochutnávku v úzkém rodinném kruhu. číst celé
Zobrazit všechny články
Novinky a akce jen pro vás

Vyplňte e-mail a dostávejte pravidelně tipy na hraní a exkluzivní nabídky.  

  1. Úvod
  2. 12 HER, KTERÉ MŮŽETE HRÁT S KARTAMI HURÁ VEN
12 HER, KTERÉ MŮŽETE HRÁT S KARTAMI HURÁ VEN

Hlavní hra z krabičky Hurá ven jsou Sběratelé, kde jsou na 32 kartách různé vlastnosti. Děti si vylosují kartu s vlastností a hledají v okolí předměty, který danou vlastnost splňuje. A tak hledají předměty, které jsou velké, malé, ohebné, modré, dřevěné, kulaté apod.

A protože máte 32 karet s různými vlastnostmi, byla by škoda je nevyužít i k jiným hrám. Ještě než se mrkneme na jednotlivé návody, kdybyste náhodou hru ještě neměli, tady si ji můžete koupit

1. OBRÁCENÁ HRA
Na stůl položte nějaký zajímavý předmět, třeba jablko. Kartičky složte do balíčku, hráči se střídají. Ve svém tahu si vylosují kartu a snaží se zdůvodnit, proč jablko splňuje danou vlastnost. Jde o cestu hledání řešení a argumentace. Kdo má nejvíc karet vyhrává, ale myslím, že to nebude podstatné. Můžete karty před hrou protřídit a vyhodit karty, které k danému předmětu vůbec napasují.

Příklad
Otočím kartu MALÉ. Je jablko malé? Vzhledem k ostatním jablkům? V porovnání se stolem, na kterém leží? V porovnání se stromem?

KIMOVY HRY
Před hráče položte obrázkem vzhůru 6 karet, hráč si je za 20 vteřin zapamatuje a pak zavře oči. Vyměňte, odeberte nebo přidejte 1 kartu. Hráč hádá, co se změnilo. Můžete hrát i v angličtině.

PAMĚŤ A BĚH
Rozložte 12 karet na stůl, který od vás bude třeba 50 metrů. Hráči se střídají, vždycky doběhnou ke stolu, snaží se zapamatovat si co nejvíce karet. Pak se vrátí k vám a pošeptají vám, co si pamatují. Pobyt u stolu můžete omezit časem. Nebo vyhrává, kdo má nejrychlejší čas s tím, že za každou kartičku, na kterou si vzpomene, se mu odečítají třeba 3 vteřiny.

PROCVIČUJTE SLOVÍČKA
Cvičte si slovíčka, kartičky, které už dokonale umíte, dávejte stranou.

PŘÍBĚHY
Karty složte do balíčku. Vymýšlejte si společně příběh, je úplně jedno jaký. Ale ke každému podstatnému jménu, které se v příběhu objeví, vylosujte vlastnost. Myslím, že se s dětmi dobře pobavíte. Je to dobrá klidová aktivita třeba před spaním.

Příklad
V lese (otáčím kartu – růžové). Tedy v růžovém lese žil hajný (otáčím kartu – pružné, to nám možná někam příběh posune). V růžovém lese žil hajný, který byl velmi pružný. Měl psa (otáčím kartu – dřevěné), tedy měl dřevěného psa a kočku (otáčím kartu – studené). No to je trochu bizarní, ale představu už asi máte. :-)

HRY S VLASTNOSTMI
Každá hra, která zlepšuje vyjadřovací schopnosti dětí, je vítaná. Karty zase složte do balíčku. Hráč si ve svém tahu vezme vrchní kartu, nikomu ji neukáže, jen popíše danou vlastnost. Ostatní se snaží uhádnout, o kterou vlastnost se jedná. Jedinou podmínkou je, že hráč při nápovědě nesmí použít ani kořen slova.

Můžete přidat i soutěžní režim, kdy získává bod, kdo uhádne vlastnost jako první. Ten si vezme danou kartu. Vyhrává, kdo má na konci nejvíce karet.

SHODY
Karty dobře zamíchejte a rozdělte rovnoměrně mezi hráče a balíček. Když hrají 4 hráči, rozdělíte karty na 5 hromádek po 6 kartách, 2 zbylé karty rozdělíte mezi nejmladší hráče.    

V každém kole otočíte vrchní kartu z balíčku a každý hráč vybere jednu kartu, která je otočené kartičce nejpodobnější. Důležité je zdůvodnit, proč. Na konci každého kola hráči vyberou hráče, který byl nejblíž.

CO JE TO?
Karty složte do balíčku. Otočte vždy 2 najednou a snažte se najít předmět, který splňuje obě vlastnosti. Můžete použít je pro zkrácení dlouhé chvilky.

Příklad
Otočím MODRÉ a V PÁRU. Hledáte něco, co splňuje obě vlastnosti. Hledáte společně a říkáte nápady. Mě napadly třeba oči. Ale může zaznít cokoliv. Třeba líbající se Avataři.

A CO NA TO OSTATNÍ? (papír a tužka)

Tady budete potřebovat tužku a papír. Z balíčku otočíte jednu kartu. Úkolem hráčů je napsat předmět, který splňuje danou vlastnost. Bod získáváte ale jen v případě, že někdo jiný napsal stejný předmět.

Další pravidla
Nesmíte napsat předmět, který je na kartě vyobrazený.
Pokud jde o stejný předmět, jen každý napsal jiný název, počítá se to jako správná odpověď.

Příklad
Otočená karta STUDENÉ. Někdo napsal čumák, někdo napsal pivo, někdo napsal lahváč. Pivo a lahváč jsou stejné předměty, proto mají oba hráči bod.

ASOCIACE
Otočte jednu kartu z balíčku, všichni najednou se snaží říct věc, která je okamžitě napadne. Nesmí říct věc, která je na obrázku.

Příklad
Otočí se karta KULATÉ. Každý z hráčů okamžitě vystřelí nějaké slovo, které se mu vybaví. Míč, břicho, zeměkoule…

KRESLENÍ (papír a tužka)
Každý hráč si vylosuje kartu a poté má za úkol nakreslit něco, co odpovídá vlastnosti na jeho kartě. Ostatní hráči musí hádat, co je na obrázku a hlavně jakou vlastnost měl autor na mysli.

Kreslí všichni zároveň, ale na každý má jinou kartu.

PANTOMIMA
Hráč si otočí jednu kartu z balíčku a pantomimou ukazuje danou vlastnost. Kdo jako první uhádne, má bod.

Když je vás víc, můžete se rozdělit na 2 skupiny. Každá skupina si vybere svého mima. Když je tým na řadě, má přesně 1 minutu, během které mim předvádí vlastnosti a zbytek týmu hádá. Tým získává tolik bodů, kolik uhádne vlastností. V dalším kole se ukazující hráč vystřídá.

Když jste jen 3, jeden hráč ukazuje, další 2 hádají, kdo uhádne první, má bod.    
 

 

Hurá ven - krabička s hrami na výlety

Novinky z našeho blogu

JAK SE HRAJE ŠIBENICE?
JAK SE HRAJE ŠIBENICE?
Hra pro mladší i starší školáky. Kdo uteče šibenici a kdo to rozluští tajenku? Zábavná slovní hra, která od které se děti budou těžko odtrhávat :-) číst celé
# 64 SAN SALVADOR (hra do Bambilionu)
31.08.2023 Bambilion
# 64 SAN SALVADOR (hra do Bambilionu)
Jednoduchá postřehová desetiminutovka pro 2 - 4 hráče od 5 let. Kdo se nejrychleji zorientuje? číst celé
OCHUTNÁVKA NASLEPO
29.08.2023 Hry na doma
OCHUTNÁVKA NASLEPO
Uspořádejte velkou soutěž v ochutnávání surovin. A nebo si udělejte malou ochutnávku v úzkém rodinném kruhu. číst celé
VODNÍ HRÁTKY (hry a aktivity do bazénu)
18.08.2023 Venkovní hry
VODNÍ HRÁTKY (hry a aktivity do bazénu)
Kdo by se netěšil do bazénu? Přečtěte si tipy na letní i zimní vodní radovánky. číst celé
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz