Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

KIMOVY HRY (CVIČTE POZORNOST A PAMĚŤ)

KIMOVY HRY

Takhle, aby bylo jasno, Kimovy hry nepochází ze Severní Koreje. Název pochází z knihy Kim od Rudyarda Kiplinga (1901). Kim byl irský sirotek, který vyrůstal v Indii, a podobné hry na paměť byly součástí jeho výcviku pro tajnou službu. Američtí vojáci mají dokonce ve slovníku KIM jako akronym (Keep In Memory).

Otestujte se a zároveň se podívejte, co všechno se dá dělat:

Kimovy hry pro děti i rodiče. Win – win
Předně, děti milují výzvy. Rády luští, hledají, pátrají, porovnávají se s ostatními nebo samy se sebou. A rodiče zase ocení, že mají pro děti zábavu, při které se můžou zlepšovat. Navíc mají v Kimových hrách skvělého parťáka doma i na cestách. Kimovky si totiž můžete připravit snadno a téměř kdykoliv a kdekoliv.    

Proč je hrát?
Kimovy hry, pokud je hrajete častěji, trénují a rozvíjí mozek. Děti, ale i vy, si můžete zlepšit vizuální paměť, pozorovací schopnosti, koncentraci i vytrvalost. Zejména paměť a pozornost jsou důležité schopnosti pro učení. A nezapomínejte na tu zábavu. :-)

Kimovy hry - procvičujte paměť

Příprava
Můžete je hrát s čímkoliv, kdykoliv a kdekoliv. Kimovky vlastně stály i za nápadem vytvořit Bambilion. Předměty, které děti hádaly v restauraci, když jsme čekali na jídlo, jsem vyměnil za kartičky, které jsou skladnější a mají více vlastností, které si můžete pamatovat. Jako jste viděli ve videu výše.

Průběh hry
Sesbíráte různé předměty a položíte je na stůl nebo na zem. Podle věku a schopností dětí určíte počet předmětů a čas, který mají děti na zapamatování. Pak věci přikryjete nebo děti zavřou oči a musí vyjmenovat co nejvíc věcí.

Můžete ale hru rozšířit tím, že předměty obměníte. Děti pak otevřou oči a zjišťují, co chybí, přebývá nebo je prostě jinak. Můžete použít i další věci, třeba hrací karty nebo mince, u kterých nebude vůbec vadit, když se budou opakovat. Je to jen o úrovních obtížnosti.   

Co můžete s předměty podniknout

  • Můžete je odebírat.
  • Nebo naopak přidávat.
  • Můžete jim prohazovat místa.
  • Nebo je měnit za jiné.

Na co se pak můžete ptát?

  • Co chybí?
  • Co přebývá?
  • Co se změnilo?
  • Kolik takových a makových předmětů tam bylo?

Sluchová paměť
Vzpomínáte si, jak jsem psal o zlepšení vizuální paměti? Můžete trénovat i sluchovou paměť. Můžete si nahrát nebo stáhnout zvuky do telefonu. Ale taky můžete zvuky vyrábět sami, je to snadné.

Tlesk – dup – „kočka“ – tlesk
Tlesk – tlesk – „kočka“ – tlesk

Co se změnilo? Co je jinak?   

Pohyb mezitím nebo jiná činnost
Dobu mezi zapamatováním předmětů a jejich vyvoláním z paměti můžete libovolně prodlužovat. Vyzkoušejte, kolik předmětů si budou děti pamatovat ihned. Kolik za 10 minut a kolik večer? A co když předměty vyměníte třeba za anglická slovíčka?

Soutěž
Zatím děti řešily výzvy, zlepšovaly se a porovnávaly se s vlastními výkony. U toho samozřejmě můžete zůstat, ale soutěžním typům to nemusí stačit.

Pravidla jsou stejná, ale vyhrává, kdo si zapamatuje víc předmětů. Předměty si děti píší na papír nebo je běží někomu pošeptat nebo nadiktovat. Případně můžete odebrat, přidat nebo vyměnit jeden předmět a vyhrává, kdo ho řekne jako první.

Pomůcka
Při krátkodobém učení si můžete předměty snáz zapamatovat, když je uložíte do bláznivých příběhů a ty si vizualizujete. Tím si vybavíte větší množství předmětů i ve správném pořadí.

Kromě tipů na hraní a zábavu s dětmi vydávám i dětské společenské hry. Všechny jsou v malých krabičkách a tak je můžete mít všude s sebou. Díky nim se nebudete nikdy nudit, navíc si můžete procvičit počítání, logiku, postřeh, paměť... 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz