Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

MEDÚZY (hra bez pomůcek)

Podobně jako Čin čong můžete hrát i Medúzy téměř všude. Hra se vám bude hodit kdykoliv budete čekat, a to i jen pár minut. Naposledy jsme ji hráli, když jsem čekali na vlak a na placení v restauraci. 

Průběh hry
Hráči si stoupnou do kruhu, sklopí hlavy a zavřou oči. Jeden z hráčů odpočítá (3, 2, 1, teď) a na "teď" všichni hráči zvednou hlavy a na někoho se podívají.

Pokud se díváte na někoho, kdo se zároveň dívá na vás, právě jste zkameněli a vypadáváte ze hry. Ještě než zvednete hlavu, už mějte rozmyšlené, na koho se podíváte. Prostě žádné rozhlížení, ale pohled ihned na vybraného hráče. 

Hurá ven - krabička s hrami na výlet 

Konec hry
Vyhrává, kdo zůstane poslední. Z toho plyne, že pokud vás je lichý počet, vyhrává 1 hráč, když jste sudí, vyhrávají 2.

Vítěz může také dostat za každou výhru bod, nebo sbírat písmena. Vyhrává, kdo je první PERSEUS. A proč? Přečtěte si krátký článek o Medúze níže. 

Kdo byla Medúza? A proč ve hře zkameníte? 
Medúza je jednou z nejznámějších postav z řecké mytologie. Byla jednou z Gorgón, trojice sester, které byly dcerami mořských bohů Forkýna a Kétó. Medúza byla jediná smrtelná, zatímco Stheno a Euryale byly nesmrtelné. Původně byla Medúza krásnou dívkou, avšak její osud se změnil po setkání s bohyní Athénou.

Medúza - proč lidi zkameněli

Podle legendy byla Medúza proměněna v nestvůru poté, co se stala milenkou boha moří Poseidóna, což Athénu rozzuřilo. Jako trest za tuto svatokrádež proměnila Athéna Medúzinu krásu v hrůzu. Zlaté vlasy se jí změnily ve zmije a její pohled byl schopen proměnit každého, kdo se na ni podíval, v kámen.

Proměna těch, kdo se na ni podívali, byla zároveň odrazem jejich vlastního strachu a překvapení. Tento aspekt příběhu ukazuje, jak velký vliv může mít strach na lidskou mysl a život. 

Medúza se stala terčem hrdiny Persea, ten ji dostal úkol zabít. S pomocí bohů a bohyň, které mu poskytly kouzelné předměty, se Perseus vypravil na nebezpečnou cestu. Nakonec uspěl, aniž by se na Medúzu přímo podíval. Chytře totiž použil zrcadlový štít od bohyně Athény.

Smrt Medúzy však neznamenala úplný konec jejího odkazu. Z její krve se po useknutí hlavy zrodili Pegas a Chrysáór. Perseus pak Medúzinu hlavu použil jako zbraň a později ji daroval Athéně, která ji připevnila na svůj ochranný štít zvaný égis.

Jak se narodil a kdo je Pegas?

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz