Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

JAK SE HRAJE ŠIBENICE?

Šibenice nebo taky Oběšenec (anglická verze se jmenuje Hangman) je slovní hra pro 2 hráče. Kdyby vám vadil motiv šibenice, nahraďte třeba číselnou řadou nebo jednoduchými obrázky (kočička, auto apod.).  

CO VE HŘE PROCVIČÍTE
Šibenice je skvělá hra na důvtip a také na soustředění a pečlivost, je totiž nutné správně doplňovat všechna písmenka do tajenky. Zároveň se také setkáte s četností písmenek

CÍL HRY
První hráč zadá slovo, slovní spojení nebo větu, druhý hráč hádá písmenka a snaží se rozluštit tajenku. Písmenko, které uhádne, je doplněno do tajenky. Za každé špatně zvolené písmenko první hráč nakreslí kus šibenice nebo oběšence. Hádající vyhrává, když rozluští tajenku před dokrelsením obrázku.  

Hurá ven - venkovní soubor her

PŘÍPRAVA HRY 
Připravte si papír a tužku. Nebo křídu a tabuli. Nebo křídu a chodník. Nakreslete tolik vodorovných čárek, kolik má hádaný výraz písmen (v češtině je CH 1 písmeno, v angličtině 2 písmena). Když zadáváte více slov, udělejte mezi čárkami viditelné mezery. 

Dole nakreslete zem, ze které poroste šibenice.  

Šibenice - začátek hry
David vymýšlí zadání, Terka bude hádat slovo, které se skládá z 8 písmen. 

PRŮBĚH HRY
David si připravil slovo a nakreslil tolik vodorovných čárek vedle sebe, kolik má slovo písmenek. Terka začíná hádat písmenka. Když uhádne písmenko, David hráč ho zapíše do tajenky (v případě, že je tam písmenko vícekrát, zapíše všechny). Když neuhádne, David nakreslí kousek šibenice (svislá část, vodorovná část, zavětrování, provaz) a pak pokračuje oběšencem (hlava, trup, levá ruka, pravá ruka, levá noha a pravá noha).  

Šibenice - průběh hry
Terka si vybrala písmeno A, je pravděpodobné, že tato samohláska ve slově bude, ale v tomto případě není. David tak nakreslil první část šibenice. 

Šibenice - průběh hry
Teď si Terka zvolila písmenko L, které ve slově je. David tedy doplnil L na příslušné místo tajenky a obrázek nekreslí. 

Pravá noha = konec hry. Obecně platí pravidlo, že čím jsou děti menší a slova složitější, můžete kreslení rozložit na více částí a opačně.  

Tipovaná písmenka můžete psát pod obrázek, ale nemusíte a to v případě, že chcete hru udělat malinko složitější. 

VIDEO: Jak se hraje Šibenice?
Kromě návodu si můžete příklad zastavovat a hádat tajenku. 

 

VÍCE HRÁČŮ? NENÍ PROBLÉM
Když je víc hráčů, rozdělte je do dvojic. Nebo můžete nechat děti hádat společně, prostě krátká porada a šup tam s písmenkem. :-)

Kromě tipů na hraní vydávám i společenské hry pro děti. Hledáte hry, které můžete hrát doma, v restauraci i na cestách? Vyzkoušejte třeba Bambilion Šumava - soubor her do kapsy i kabelky. 
Hry do kabelky

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz