Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 9-20 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
03.08.2023
Venkovní hry

ŠLOHNI VLAJKU

Pokud máte po ruce velký plácek adost dětí (aspoň 6, ideálně víc), můžete je rozdělit a zahrát si taktickou pohybovou hru Šlohni vlajku. Radost a vzrušení samozřejmostí.

CÍL HRY
Každý tým si chrání svoji vlajku a zároveň se snaží ukrást vlajku soupeřícímu týmu a přinést ji na své území.  

PŘÍPRAVA HRY
Podle počtu dětí určete velikost hřiště a rozdělte jej na poloviny. Na každý konec zapíchněte vlajku, položte batoh nebo třeba fotbalový míč (další hry s míčem níže). Okolo vlajky vyznačte ještě ochrannou zónu o průměru cca 5 metrů. V této zóně se nesmí pohybovat obránci.  

Pokud je hráčů opravdu hodně, můžete hřiště rozdělit na čtvrtiny a také hráče do 4 týmů. Každý tým bude mít svoji vlajku.

PRŮBĚH HRY
Na začátku hry se hráči shromáždí u své vlajky a domluví si strategii, třeba si rozdělí role na obránce a zloděje. Až hra odstartuje, snaží se dostat na soupeřovo území a ukrást vlajku.

To ale není tak jednoduché. Pokud se totiž hráči vydají na soupeřovo území, stačí, když se jich soupeř dotkne a tím je pošle „do vězení“.

Utéct z vězení lze různými způsoby, zvoljte si na začátku hry jeden. Buď může uvězněný hráč počkat, až ho plácnutím osvobodí spoluhráč, nebo může k osvobození stačit třeba 10 dřepů nebo 10 kliků. Po osvobození se hráč vrací ke své vlajce a pak pokračuje ve hře.

Varianta
Můžete hrát i tak, že se hráč nevrací na vlastní půlku, ale po osvobození pokračuje ze stejného místa, kde byl uvězněn. To s sebou nese určitá rizika, obránce klidně může u vězně čekat a hned jak se osvobodí ho znovu uvěznit. Pak bude potřeba obránce odlákat a tak dále. Hra je tedy z části o rychlosti, hbitosti a šikovnosti, ale také a týmové práci a komunikaci.  

KONEC HRY
Hra končí, pokud se jednomu z týmu povede přinést vlajku na svoji polovinu.

VARIANTA PRO NERFKY
Podobná pravidla, ale neplatí pravidlo vlastní poloviny. Střílet můžete kdekoliv, trefený hráč si sedne na bobek a čeká, až ho plácnutím osvobodí spoluhráč. Pak pokračuje dál.

VÍCE TÝMŮ
Když je více týmů, vyhrává ten, který jako poslední udrží svou vlajku.

Jestli jste venku jako doma, podivejte se na krabičku na výlety a procházky. :-) 

Hurá ven - krabička s hrami na výlety

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Každý pátek si můžete přečíst jeden tip na hry a aktivity s dětmi. 
Nejčtenější na blogu
Kontakt
Logo
Dummy bear - velké hry v malých krabičkách
(Po-Ne, 9-20 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz